דרך הרוח - יום לימודים שבועי


דרך הרוח - יום לימודים שבועי
במסגרת מסלול הלימודים הממוקד, ניפגש פעם בשבוע עם מובילי המדרשה, כמו גם עם מגוון מורים נוספים, ונצעד בדרך הרוח. התוכנית תתמקד בשלושה אפיקים מרכזיים: ראשית - הדאו, תנועת הקוסמוס שאני חלק ממנה, והיכולת שלי למצוא מקום הרמוני וחסר מאמץ בזרימת החיים. שנית - מסע ביוגרפי (אנתרופוסופיה), ובו ניתן לראות כיצד הביוגרפיה האישית שלי קשורה לאתגרים של חיי, כמו גם לייעוד ולהתפתחות שלי. ושלישית - החיפוש הרוחני, הדרך האחת אותה מבקשים באינסוף אופנים, שפות ומפגשים. ממה צריך להיזהר? מה יכול לתמוך בדרך? וכיצד נוכל לצעוד בה בביטחון, ביחד ולחוד?


ספר הדאו
לפני כאלפיים וחמש מאות שנה, יצא החכם הסיני לאו דזה אל ההרים, ועל פי האגדה, השאיר אחריו קובץ של שירים והגיגים. קובץ זה – ספר הדרך והסגולה, או ספר הדאו – הפך ברבות הימים לבסיס של תפיסת החיים הדאואיסטית,  המנסה להכווין את תשומת ליבנו ולהתאים את פעולותינו כלפי הדפוס האורגני של הקיום. בקורס זה נקרא שירים נבחרים מספר הדאו, וננסה לתרגל את אחד העקרונות המרכזיים שבו: וו-ווי (פעולה חסרת-מאמץ).

מסע ביוגרפי
מדע הרוח האנתרופוסופי נוגע ומעמיק בכל היבטי חיינו, הן כאינדיבידואלים, והן כמשקפים של תהליכים בעולם. תחום הייעוץ הביוגרפי התפתח מתוך הידע האנתרפוסופי, והוא מאפשר התבוננות מעמיקה באירועי חיינו, כמו גם הזדמנות להתפתחות אישית. בקורס זה נעסוק במגוון נושאים מההגות האנתרופוסופית (התגשמות, 'התרחנות' שביעונים, גוף-נפש-רוח וכדומה), ונשלב ידע תיאורטי עם עבודה סדנאית חוויתית, וזאת דרך הביוגרפיה האישית של המשתתפים ובשילוב תרגילי אמנות.

החיפוש הרוחני
מגוון מורים מרחבי הארץ, המגיעים פעם בשבוע לבית המדרש שלנו, לשתף וללמד על הדרך הרוחנית מבחינה אישית ואנושית.