במדרשה אנו לומדים את הפילוסופיה של הרוח וחוקרים את עצמנו במגוון מפות: הפילוסופיה הרוחנית במזרח-ובמערב, ספר הטאו, אנתרופוסופיה, עבודת החלום, הפסיכולוגיה של קרל יונג, אהבה וחופש, מדיטציה, מסע ביוגרפי, עבודת קבוצה, קיימות, תנ"ך, קבלה, גאולוגיה, איור, יוגה, שירה ועוד. כל שנה היא מסע עם קבוצה חדשה, קורסים נבחרים ודרך משותפת...

ד"ר דניאל אראל

ראש המדרשה

בעל תואר בקוגניציה מאוניברסיטת בן גוריון, תעודת הוראה ממכון כרם בירושלים, ודוקטורט בפילוסופיה מאוניברסיטת חיפה. מתגורר במצפה רמון, ומלמד במדרשה קורסים על ספר הדאו, פילוסופיה מזרח-מערב, הפסיכולוגיה המיסטית של קרל יונג והמתח בין אהבה וחופש. למידע על הקורסים - קרא עוד:

קרא עוד  

תמי לאור

מובילת שנה

בעלת תואר שני בתרפיה בתנועה ובוגרת "כחותם" - בית ספר להכשרת יועצים ביוגרפיים. עוסקת בטיפול ובהוראת התנועה והריקוד. אוהבת לחפש ולגלות את החיבורים בין התחומים. מלמדת במדרשה את הקורס 'מסע ביוגרפי' על פי ההגות האנתרופוסופית. למידע על הקורס - קראו עוד:

קרא עוד  

עופר כהן

מוביל בית המדרש

בעל תואר שני בהיסטוריה של עם ישראל, מורה, מחנך, ודבוראי חובב. מלמד במדרשה על ההקשר התרבותי, הדתי, ההיסטורי והחברתי של התנ"ך. למידע על הקורס - קראו עוד:

קרא עוד  

צורית בוסקילה

מורה

מטפלת בפסיכודרמה (MA), לומדת ומלמדת יהדות, בעיקר חסידות, בבתי מדרש שונים. עסוקה בחיבורים שבין הנפש והרוח, ואותם מלמדת במדרשה. למידע על הקורס - קראו עוד:

קרא עוד  

לנה איוב מרוז

מורה

גיאולוגית ואשת חינוך, אמא טרייה, מתגוררת במצפה רמון. אוהבת לטייל בטבע ובנשמה, ומלמדת במדרשה קורס עומק בגאולוגיה של המרחב. למידע על הקורס - קראו עוד:

קרא עוד  

רוני בר-רשי

מורה

מורה מוסמכת ליוגה וספורט-טרפיסטית. תלמידה של שאקטי מאי, ועוסקת באימון הגוף והתודעה. מלמדת במדרשה האטה יוגה, הן בפן מעשי והן בפן תאורטי. למידע על הקורס - קראו עוד:

קרא עוד  

אמה שם-בה איילון

מורה

ציירת בוגרת בצלאל, משוררת, רבה, ומלווה רוחנית המקדישה את חייה לפיתוח קהילות ומודלים לתרבות שלום פוסט-פטריארכלית. שותפה בקהילת ״תמרה״ בדרום פורטוגל, קהילה המנסה ליצור מודל לתרבות שלום, הכולל גם התייחסות להשכנת שלום בין המינים ולשינוי דפוסי האהבה והמיניות. מלמדת במדרשה מודלים חדשים לאהבה. למידע על הקורס - קראו עוד:

קרא עוד  

ג'וש באום

מורה

ג'וש באום, סופר סת"ם ואנימטור. מתגורר במצפה רמון, ומלמד במדרשה איור ורישום כדרך למציאת האמן הפנימי. למידע על הקורס - קראו עוד:

קרא עוד  

אלנתן מיה

מורה

מורה ומשורר. בעל תואר שני בספרות עברית, ומנהל מכינת הנגב בשדה בוקר. מודד את המרחק שבין אדם, מילים ואלוהים, ומלמד במדרשה את הקורס 'שירה ומסע'. למידע על הקורס - קראו עוד:

קרא עוד  

דלית פרי ברייזבלט

מורה

עובדת סוציאלית ופסיכותרפיסטית, בוגרת ויקטוריה קולג' ללימודי אמנות באוסטרליה. מלמדת במדרשה את הקורס "קומות הנפש", המהווה הזמנה להיכרות עם תפיסתו של יונג את נפש האדם. למידע על הקורס - קראו עוד:

קרא עוד  

אדר שטרן

מורה

חייה, מתרגלת, ועוסקת בקיימות, האטה ואקולוגיה עירונית. בגעגוע מתמיד לאמא אדמה ולפשטות. לומדת לתואר שני בתכנון ערים, ובעלת תעודת מתכננת פרקמלצ'ר. עסוקה בלבחון מה אני באמת צריכה ומה אני צורכת, מה הרצון שלי ולאן אני רצה, ומחפשת את נקודת המספיק ושמחת הפשטות. הטבע, האדמה והשפע שסביבנו הם המורים הגדולים ביותר שלי. במדרשה אני מלמדת את דרך הטבע. למידע על הקורס - קראו עוד:

קרא עוד  

גיל אשד

מורה

אבא לסהר, אחינעם ודרור, בן זוג לאפרת. מתרגל מדיטצייה באופנים שונים בשנים-עשר השנים האחרונות. מלמד קבוצות ואנשים מגוונים - ילדים, אוכלוסיות מיוחדות, אנשים עם מחלות כרוניות, אנשי טיפול, חינוך והקהל הרחב. אוהב ללמד ולמצוא את הדרך לאדם. בוגר ריטריטים רבים בעמותת תובנה, ושל תכנית ההכשרה עודד ארבל ושימי לוי. ספרות, פילוסופיה וניהול מלכ"רים למדתי באוניברסיטה העברית. במדרשה אני מלמד בודהיזם ומיינדפולנס. למידע על הקורס - קראו עוד:

קרא עוד